TIP: Vířivky
Přeskočit navigaci

Prezentace

Rychlá navigace

Hydromasážní bazény

Náladové osvětlení barevnou terapií

Náladové osvětlení barevnou terapií

Barvy naplňují člověka různými náladami a pocity, které mají významný účinek i na naše tělo. Barevná terapie má příznivý vliv na náš psychický stav.

Už staří Egypťané poznali a využívali příznivé účinky slunečních paprsků rozkládaných na barevné spektra. V průběhu vývoje lékařské vědy byl několikrát zkoumán vliv barev na biologické funkce organizmu.

Tyto výsledky dnes lékařská věda aplikuje v širokém rozsahu jako světelnou a barevnou terapii. Osvětlení barevné terapie Wellis je založeno na čtyřech různých barevných světlech: zeleném, žlutém, modré a červeném. Řídící jednotka našich bazénů průběžně mění tyto barvy resp. Stlačením tlačítka i Vy můžete volit nejvhodnější barvu pro Vaši náladu.

Místa na sezení a egonomie

Sedadlo Intenso

Sedadlo Intenso

Nejintenzivnější masážní místo. Výhody, které poskytuje sedadlo Intenso, využívají profesionální sportovci, sportovní příznivci a ti, kteří hledají dokonalou masáž těla.

Sedadlo Day Relax

Sedadlo Day Relax

Množství trysek speciálního masážního sedadla je rozmístěno tak, aby byl masírován krk, ramena, záda, ruce a boky.

Sedadlo Body flow

Sedadlo Body flow

Toto ergonomicky konstruované terapeutické sedadlo poskytuje celému tělu luxusní pohodlí a konstrukce hydroterapie nepřekonatelný zážitek z masáže.

Masážní trysky Wellis

Tryska Circo (Ø 12 cm)

Tryska Circo (Ø 12 cm)

Tato tryska vytváří mimořádný vodní a bublinkový vír. Pohyblivá tryska se dá usměrnit jediným dotykem na točící, která poskytuje dvojitý hydroterapeutický luxusní zážitek.

Tryska Jumbo (Ø 12 cm)

Tryska Jumbo (Ø 12 cm)

Jumbo tryska zabezpečuje maximální množství vody k vulkanické formě masáže. Trysku je možné jediným pohybem zafixovat, nebo podle našeho přání nastavit na optimální masáž zádových svalů.

Tryska Roll (Ø 12 cm)

Tryska Roll (Ø 12 cm)

Tryska Roll byla navržena tak, že mírnou hydromasáž rozděluje na malé svalové partie díky neustálému krouživému pohybu především v oblasti zad a ramen.

Tryska Wee (Ø 7 cm)

Tryska Wee (Ø 7 cm)

Tryska Wee rovnoměrnou masáži poskytuje zmírnění bolesti tunelovém syndromu, zejména při bolesti kloubů na citlivých místech Fixní tryska Vám vždy poskytne maximální a dokonalé pohodlí.

Tryska Weeny (Ø 5 cm)

Tryska Weeny (Ø 5 cm)

Tyto trysky jsou orientovány na masáž nohou a chodidel. Zejména na těchto částech těla je důležité zmírnění účinků celodenního zatížení.

Počítačové ovládání Wellis

Počítačové ovládání Wellis

Na dotek reagující ovládací prvky dokonale regulují zážitek z koupele. Wellis Spa "Easy Touch" ovládací pult je lehce ovladatelný a odevšud přístupný. Ovládací pult vždy signalizuje aktuální teplotu vody. Teplota vody, proudění vody a světlo jsou nastavitelné jediným rychlým stlačením tlačítka bez toho, aby jsme opustili uzdravující účinky vody. Případné chyby v systému automaticky signalizuje počítač, vybavený diagnostických softwarem.

Infra sauny

Jaký je rozdíl mezi infa saunou a klasickou saunou?

Infra sauna je účinná a přesto šetrnější než klasická sauna, protože má teplotu jen 35-60 °C. Proto ji klidně mohou využívat i ti, kteří nemají v oblibě vysokou teplotu.

Duší infra sauny je infrazářič, který vyzařuje neviditelné paprsky určité vlnové šířky. Infračervené záření určité vlnové šířky vniká do svalových vláken do hloubky 3,5 - 4 cm, účinkem toho je prokazatelné 3-4 krát účinnější pocení oproti klasické sauně.

V infra sauně se potíme nejen přes potní žlázy, ale i přes mazové žlázy, což je důležité, protože velké množství toxických látek není rozpustných ve vodě, ale jen v tucích. Pokud v klasické sauně pot obsahuje 97 % vody, v infra sauně "vypotíme" 80 % vody a 20 % tuku, cholesterolu a jiných v tucích rozpustných toxických látek.

Během používání infra sauny tedy jen nechudneme, ale osvobodíme se i od škodlivých chemických látek, toxinů, nahromaděných v našem těle.

Účinky infra sauny na náš organismus

Zlepšuje krevní oběh, posiluje kardiovaskulární systém
Zatímco se stupňuje pocení na ochlazení těla, vaše srdce pracuje silněji, tím nastane oživení srdeční činnosti. Tím docílíte stejného efektu, jako nepřetržitou sportovní činností. Jednotlivec může prožít "účinek-tělesné aktivity", když čte a oddychuje v infra sauně.

Odstraňuje jedy a nepotřebné látky!
Oživený krevní oběh stimuluje potní žlázy a tím odstraňuje nahromaděné jedy a nepotřebné látky z těla. Denní pocení napomáhá detoxikaci a osvobodí tělo od rakovinotvorných těžkých kovů (olovo, rtuť, zinek, nikl, kadmium), také od ukládání alkoholu, nikotinu, sodíku, kyseliny sírové a cholesterolu.

Posilňuje imunitní systém
Díky hlubokému stimulačnímu účinku infra sauny se zvyšuje tělesná teplota, vzniká umělá horečka. Když se tělo začíná bránit horečce, přirozeným způsobem se posilňuje imunitní systém. Společný účinek odstraňování těžkých kovů a jedů a nepotřebných látek v důsledku zesílení pocení zlepšuje celkový zdravotní stav uživatele, snižuje náklonnost k chorobám. Tato tepelná terapie napomáhá zkrácení doby zotavování z přechladnutí nebo chřipky a nutí imunitní systém k rychlejší reakci. Zkušenosti ukazují, že indukuje i přirozený postup uzdravení těla.

Zmírňuje stres a únavu
Několik minut strávených v hebkém teple infra sauny se vyrovná vydatné masáži, která také příjemně působí na uvolnění napětí nervové soustavy a svalstva. Vystoupením ze sauny rovnoměrně tělesně i duševně osvěžený a posilněný se dá pokračovat v každodenní činnosti.

Má účinek na zmírnění bolesti
V infra sauně hluboce působící teplo napomáhá roztahování cév, což pro svaly a jemným poraněným vláknům přináší úlevu a zotavení.

V USA, na Dalekém východě a v Evropě se hypertemická léčba aplikuje v širokém rozsahu při léčení nemocných kloubů, dále při bolestech krku, bolesti hlavy, ischiasu, bolesti kříže, vyvrtnutí a jiných bolestí svalů a kostí. Velké množství jiných bolestí se dá zmírnit, nebo odstranit používáním infračervené sauny.

Odstranění celulitidy
I na pěkně tvarovaných nohou, stehnách se může časem objevit poškození vaziva neboli objevení celulitidy. Tukové buňky uskladňují více tuku než je potřebné, tukové buňky se zvětšují, tlakem působí na cévy, oslabí se oběh, nahromadí se voda a toxické látky, vytvoří se hrbolky, pokožka se stává "pomerančovitou" v oblasti stehna.

Kosmetici a dermatologové zařazují do svých programů denní používání infra sauny na odstranění celulitidy, protože infračervené paprsky infra sauny pronikají hluboko pod pokožku, krevní oběh se zrychlí, toxické látky a nadbytečná voda odcházejí. Ošetření celulitidy takovýmto způsobem, v porovnání s klasickými postupy, je mnohem úspěšnější.

Digitální ovládání infra sauny Wellis

Digitální ovládání infra sauny Wellis

V zájmu lehké manipulace Wellis svoje sauny dodává s digitální ovládáním.

Na ovladači si jednoduše můžete zvolit z požadovaných funkcí. Můžete nastavit teplotu odpovídající Vašemu fyzickému stavu, individuální regulaci výkonu zářičů, dále si můžete nastavit čas strávený v sauně (jen při ovládání redlight).

Z barev osvětlení chromoterapie si můžete zvolit nejvhodnější, odpovídající Vaší náladě, zdravotnímu stavu resp. můžete aktivovat vnitřní osvětlení v kabině sauny.

Magnésiové a relight vyhřívací tělesa Wellis

Magnesiové vyhřívací tělesa

Magnesiové vyhřívací tělesa

Přesah záření: spektrum B a C
Vlnová délka: 2800 – 10000 nm

Tento infrazářič se skládá z kovového vlákna, které vzhledem na svoje technické vlastnosti si vyžaduje ohřívání (cca 15 – 20 min) Velkou část energie spotřebuje na vyhřívání.

V případě IR-B záření dříve nastává rozložení tepla v těle, protože se dostává hlouběji pod pokožku (cca 1 mm) než u IR-C záření.

IR-C záření působí na horní vrstvu pokožky (0,1mm), která ho ihned pohltí a tím se pokožka prohřívá a prostřednictvím krve se nahromaděné teplo rozloží na celém povrchu těla. Začíná proces pocení pokožky.

Redlight vyhřívací tělesa

Redlight vyhřívací tělesaPřesah záření: spektrum A, B a C
Vlnová délka: 780 – 10000 nm

Pro tělo vyzařuje ihned optimální světelné spektrum a rovnoměrné a intenzivní tepelné záření. Víc než 85 % z použité energie se spotřebuje na vyzařování v oblasti infračerveného spektra.

Záření IR-A způsobuje účinné rozložení tepla v těle, protože vniká do nižších vrstev a tam produkuje teplo.

Svůj zvláštní bio-pozitivní účinek vyvine pod pokožkou v hloubce 4 – 5 mm. V nižší vrstvě začíná intenzivní pocení a to je začátek vypocení hluboko uložených toxických látek z těla.

Infrasauny s topnými tělesy WELLcarbon

WEllcarbon

Ekologicky princip vytápění
Podstatou principu tohoto vytápění je, že elektrická energie v topném tělese vyrábí tepelnou energii na základě toho, že elektrony v topných tělesech se pohybují rychle (tzv. Brownov pohyb) a dostanou se do kolize. Tyto srážky a tření elektronů vytváří tepelnou energii v topném panelu. Během tohoto procesu nevzniká hluk, světlo, ani žádné škodlivé látky, a proto toto zařízení si oprávněně zaslouží označení "zeleného výrobku". Topná tělesa WELLcarbon nepotřebují vodiče pro odvod vzdáleného infračerveného tepla. V topném tělese je spojena vrstva grafitu, s dobrými elektrickými vodivými vlastnostmi, s vrstvou skleněných vláken. Tyto vrstvy se aktivují pomocí měděných pásů s kladným a záporným napětím, přiložením k jejich protilehlé straně. Díky tomuto řešení během vyhřívání nevznikají žádné zdraví škodlivé plyny.

Základní vlastnosti saun, vybavených s výhřevnými tělesy WELLcarbon

Teplo, vyzařované infražiaričmi WELLcarbon, má přirozenou a optimální skladbu frekvence, díky čemuž se teplo dostane do hlubších vrstev pokožky. Vlivem kmitavým pohybem paprsků dojde k otevřenému vylučování toxických látek z buněk. Toxické látky (například rtuť, hliník, cholesterol, síra, nikotin) nahromaděné v buňkách, začnou intenzivně vylučovat. Dojde ke zvýšení intenzity primárního a periferního krevního oběhu, což přispěje ke zmírnění nejen nemocí uvnitř organismu, ale blahodárně působí také na kožní nemoci - jako psoriáza nebo ekzém. V případě svalových bolestí infračervené záření urychli léčebný proces a zmírňuje tyto bolesti.

Spalování nadbytečných kalorií a tuků:
paprsky vyzařované saunou WELLcarbon odstraní z těla různé nadbytečné soli a tuky usazené v pod kůží. Pomocí půlhodinového ozařování lze dosáhnout spalování až 600 kalorií. Pro srovnání: během půlhodinového kondičního běhu (jogging) se můžeme zbavit asi 300 kalorií a během půlhodinové jízdy na kole dojde k spálení asi 225 kalorií. Dobrý krevní oběh je základní podmínkou toho, aby naše pokožka byla hladká a napnutá.

Uvolnění těla a duše:
Sauna zajistí výjimečně příjemné teplé prostředí v rozsahu 30 až 65 °C. Infračervené záření pronikne do těla, urychlí jeho metabolické procesy, zvýší intenzitu krevního oběhu, a tím zlepší zásobování důležitých tělesných orgánů čerstvým kyslíkem a výživnými látkami, doplní organismus energií a sníží jeho únavu. Během užívání sauny můžete poslouchat rádio nebo hudbu z CD nosičů a můžete se plně oddat relaxaci. Infrasauna WELLcarbon bude mít navíc blahodárný vliv na vaši nespavost a může zmírnit i další anomálie, související se stresem.

Relaxační a masážní křesla Wellis

Masáž je dobrá tehdy, pokud je dokonalá jako hudební dílo: jedno hlazení vplývá do druhého a pohyby maséra mají být v souladu. Masáž znali už i antické civilizace. Záznamy staré až čtyři tisíce let dokazují, že již v té době se tato prastará věda používala k léčbě, a tímto způsobem ošetřovali zejména problémy, související s nervovou a oběhovou soustavou. Později se tento způsob léčení začal používat i v případě onemocnění revmatického původu. Praktickými pokusy dospěli k tomu, že začali společně používat nápravný tělocvik a masáže.

Masážní křesla spojují starodávnou sílu masážní metody a nejmodernější technická řešení naší doby. Výsledkem je takové masážní křeslo, v němž si skoro ani nevšimne, že masáž, kterou si užíváte, ve skutečnosti není vykonávána rukama. V křesle jsou umístěny inteligentní 3 dimenze masážních ramen, které jsou schopny nahmatat různé body našeho těla, a pak masáž provádějí podle těchto zjištění. Jsou schopny se nadzvednout, klesnout, natáhnout se dopředu a dozadu, stáhnout se, a to vše skoro úplně bez hluku. Automaticky si vyhledají polohu ramena a jemně si doladí svoji polohu. Automaticky nahmatají prohlubně a masážní body těla.

Vyzkoušejte si různé druhy masáže: shiatzu, jade, hnětače, šlehače, klepající a vibrace. Zjistíte, že po takové masáži vaše tělo bude zrelaxováno, vaše svaly budou pružné a i vaší duši prospěje čas stráveny masáží při příjemné hudbě.

Solária Wellis a zdraví

Deprese
V současnosti je deprese stále širším jevem. Soustavný smutek, rozladěnost, pocit bezmocnosti se velmi snadno začlení do každodenní jednotvárnosti. Řešení problémů, změna životního stylu je na nás, ale solárium a opalování nám v tom může být účinným pomocníkem.

Vitamín D a srdce
Je náš životně důležitý orgán, ale při onemocněních srdce hraje bohužel velkou roli i způsob života bez opalování a solária. Nedávno bylo zjištěno, že za velký podíl srdečních onemocnění je zodpovědný právě nedostatek vitaminu D. Pro Evropana je léto sezónou krátkých šatů, vedle dostatečném pobytu ve volné přírodě poskytuje přiměřenou bezpečnost, ale v podzimní, zimní a jarní sezóně se doporučuje pravidelné a rozumné užívání solária.

Osteoporóza a vitamín D3
Na četných klinikách západní Evropy a Ameriky doporučují léčení řídnutí kostí prostřednictvím solária. Základním stavebním prvkem kostí je vápník, který tělo získává z přijatýn živin. Za takového vstřebávání vápníku je však zodpovědný právě vitamín D3, který vzniká v důsledku opalování nebo používání solária. Pro předcházení řídnutí kostí je nutná strava bohatá na vápník, vitamín D a D3, čili je nutné sluneční záření nebo solárium. K řídnutí kostí dochází zejména u lidí nad 40 let, ale v současnosti se tento problém stále častěji vyskytuje i u mladších lidí.

Sluneční paprsky a rakovina prsu
Je prokázáno, že je menší výskyt rakoviny prsu u žen, které pravidelně navštěvují solárium. Prsa patří k nejvíce zakrytým partím těla, které nepřicházejí do styku se sluncem. Podle nejčerstvějších výzkumů solárium může poskytnout značnou ochranu před vytvořením rakoviny prsu.

Sluneční zář a rakovina prostaty
Riziko vzniku rakoviny prostaty, ohrožující mužů, výrazně snižuje sluneční záření a solárium. Největší nebezpečí hrozí těm mužům, kteří se pravidelně vyhýbají slunečním paprskem. Při vzniku této nemoci solárium může poskytnout účinnou ochranu.

Imunitní systém
Za tajemství zdravého života stále více lidí považuje posílení imunitního systému. Přirozené sluneční paprsky i solárium zvyšuje imunitu našeho těla. Imunitní systém, obranný mechanismus našeho těla, pomáhá předcházet vzniku chorob. Teda posílení obranné schopnosti těla hraje důležitou roli při prevenci. Každý lékař a vědec souhlasí s tím, že příliš mnoho je tak stejně nezdravé jako příliš málo, zda se jedná o přirozené opalování nebo jeho umělou podobu, čili solárium.

Masážní koupelnové vany Wellis

Wellis ovládací systémy

Vyberte si vlastní masážní systém k Vaší hydromasážní vaně! Při zřízení našich masážních systémů jsme se snažily zajistit široký výběr mezi prostou hydromasáží a nejmodernějšími masážními systémy vybavených televizorem. Takto i Vy snadno najdete systém, který nejvíce vyhovuje Vašim požadavkům. Naše masážní systémy lze namontovat do kteréhokoli zvoleného základního typu vany. Vy se musíte už jen rozhodnout, který systém je pro Vás nejvhodnější k prožívání perfektního zážitku při užívání domácího welnes.

Hydro

Wellis Hydro masážní systém Vám pomůže uvažovat o koupelně nejen jako místo pro čištění, ale jako relaxační a osvěžující prostor Vašeho domova. Použití hydromasáže nebylo nikdy jednodušší. Jediným stisknutím pneumatického tlačítka můžete zapnout a vypnout systém. Standardní vybavení systému Wellis Hydro je také regulátor vzduchu, který dokáže přizpůsobit poměr vzduch-voda trysky a intenzitu masáže.

 • pneumatické ovládání masážního systému
 • regulátor přisávání vzduchu

E-Plus

Prožijte unikátní hydromasážní zážitek!

Wellis E-plus masážní systém poskytuje skutečný čas strávený ve vaně. Pomocí ovládacího panelu můžete ovládat vestavěné funkce, zvolit barevnou terapii, která odpovídá Vaší náladě nebo si můžete vychutnat léčebné výhody různých barev. Je to bezpečnostní zámek, který je zárukou čistého zážitku a vysoušecí systém vysuší celé potrubí, které předstírá, že je z polyferiace řas, bakterií v systému.

 • dotykový ovládací panel
 • digitální hydromásážní systém
 • vzduchová masáž
 • osvětlení - chromoterapie
 • vysoušecí systém
 • hladinové čidlo
 • bezpečnostní zámek

E-Drive

Snadná správa, snadné použití, snadné zamilovat se!

Použití vany vybavené Wellis E-Drive Touch hydromasážním systémem s digitálním displejem je snadné. Musíte se jen usadit ve vaně a vybrat si funkci, která vám pomůže co nejvíce zrelaxovat. Pro zajištění dokonalé čistoty vody je vestavěný generátor ozónu, který filtruje vodu, která protéká potrubí ozonem. Můžete si libovolně vybavit vařič systémem udržování teploty vody, který udržuje teplotu vody a šetří vám vodu a peníze. Nebo s exkluzivním osvětlením barevné terapie na úrovni vody: 12ks LED diod na vnitřní straně vaně, těsně pod hladinou vody.

 • LCD ovládací panel
 • digitální hydromásážní systém
 • vzduchová masáž
 • osvětlení - chromoterapie
 • vysoušecí systém
 • desinfekce ozonem
 • hladinové čidlo
 • bezpečnostní zámek

E-Max

Objevte všechny podrobnosti o perfektní vaně!

Vany vybavené masážním systémem Wellis E-max mají funkce, díky nimž dosáhnete perfektní relaxace během doby, kdy jste ve vaně. Nejvíce pozitivní efekt má osvětlení barevné terapií, neboť centrální barevná terapie je vybavena 12ks LED diodami na vnitřní straně vany. Zapněte rádio nebo připojte přehrávač CD s oblíbenou hudbou a nechte se masírovat tryskami.

 • LCD ovládací panel
 • digitální hydromásážní systém
 • vzduchová masáž
 • osvětlení - chromoterapie
 • exkluzivní osvětlení - chromoterapie - 12ks LED diod po bocích vany
 • vysoušecí systém
 • desinfekce ozonem
 • hladinové čidlo